piątek, 13 września 2013

"Made in Japan" - konkurs


Z okazji niedawnej premiery najnowszej książki Rafała Tomańskiego Made in Japan dzięki wydawnictwu Bezdroża mamy dla Was jeden egzemplarz tej książki do rozdania. 

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać na nasz adres japoniablizej@poczta.fm lub zostawić komentarz pod tym postem z odpowiedzią na pytanie: co dla mnie oznacza hasło "Made in Japan"? Ze wszystkich odpowiedzi wyłonimy te jedną, którą nagrodzimy książką.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do niedzieli 15 września do północy.
Zapraszam do zabawy!


7 komentarzy:

 1. "Made in Japan"
  wszystko jest
  haiku

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Made in Japan" kojarzy mi się z osobistymi wyrzeczeniami. dla dobra wyższej sprawy.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Made in Japan" kojarzy mi się z niezwykłym połączeniem zaawansowanej technologii z tradycją, wielobarwnym Tokio ze spokojną zielenią Okinawy, z szaleństwem oraz radością wymieszaną z nutą nostalgii. Japonii nie da się opisać w kilku słowach, choć wyrażenie 'Made in Japan' jest swego rodzaju próbą zebrania tej olbrzymiej różnorodności w jedną całość.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Made in Japan", kojarzyć się może większości z rzeczami/produktami wyprodukowanymi w Japonii. Mi natomiast kojarzy się z Murakamim, Miyazakim, mangą wszelkiej maści, z fotografiami Rinko Kawauchi, z haiku, połączeniem dbałości o tradycję i rozwój technologiczny, z szacunkiem i różnorodnością.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Made in Japan" oznacza dla mnie wzięcie pewnego rodzaju odpowiedzialności za to, co się stworzyło. "Made in Japan" to metka nie tylko przedmiotów i produktów wytworzonych w Japonii, ale również wydarzeń w tym kraju, które szczególnie ostatnio są szeroko nagłaśniane w mediach. "Made in Japan" to deklaracja wzięcia się z rzeczywistością za bary i deklaracja walki o jakość i dobrobyt.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co dla mnie oznacza hasło "Made in Japan"? Oznacza prosto z gwintu: MUST HAVE. :D Jestem na tym szalonym etapie, w którym wszystko co stworzone w Japonii ma dla mnie znaczenie. Można by to porównać do miłości. ;) Gdy bardzo kogoś kochamy, wszystko co uczyni ta osoba, co stworzy, wszystko co jej dotyczy ma dla nas ogromne znaczenie, daje szczęście. ;) Tak właśnie wygląda dla mnie sprawa "Made in Japan", bo Japonię kocham całym sercem. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Made in Japan. Wyprodukowano w Japonii. Czyli coś co tam powstało, stworzyło się i urodziło. Rzecz, pomysł, styl bycia. Coś co mnie interesuje, o czym czytam i o czym chce słuchać.Phi styl bycia życia Japonii

  OdpowiedzUsuń