środa, 11 lipca 2012

Get Jiro!

Wbrew tytułowi tego posta, nie będzie o tym, jak zdobyć film Jiro śni o sushi. :) A o świeżynce na rynku komiksowym. U nas na razie (a czy kiedyś będzie - no idea) niedostępny, za granicami naszego kraju zbiera raczej pochlebne recenzje. Komiks Get Jiro!


Jest trochę śmiesznie, trochę strasznie, bo szef używa noża nie tylko do krojenia ryb, ale wszystko wskazuje na to, że warto. Cała historia obraca się wokół jedzenia, a że autorem jest podóżnik kucharz i pisarz Anthony Bourdain, nie mogło być inaczej.


Nie czytałam jeszcze, ale jak będzie okazja, to na pewno zajrzę, nie wiem zatem, czy tytuł nawiązuje do wspominanego już sushi mastera, który śni o sushi, ale pewne podobieństwa są. :) 

Więcj informacji między innymi tutaj.

4 komentarze:

 1. Uwielbiam styl Bourdaina - coś jak Tucker Max i Gordon Ramsay w jednym, do tego Vertigo, imprint nie bojący się czteroliterowych słów i płynów ustrojowych - mniam, na pewno sobie zamówię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow, po takim wstępie, to i ja zamówić muszę. ;)

   Usuń
  2. Chciałem zameldować, że przeczytałem i jestem zadowolony, ale klimat jest baaaaardzo specyficzny i nie dla każdego. Trzeba mieć jednocześnie sushi-szajbę i gourmet-szajbę (i trochę japońskienoże-szajbę), żeby zrozumieć wszystkie smaczki.

   Usuń