niedziela, 19 sierpnia 2012

Trad Japan.


Już jakiś czas temu pożyczyłam od Sensei'a kilka książek. Trochę leżały na półce zanim znalazłam chwilę, aby na nie zerknąć. W końcu się udało. :) Seria Trad Japan (od "tradition" i "Japan") skupia się na tym, co japońskie, a każda książeczka ma motyw przewodni, np. Beautiful!, Healthy! czy Exotic!.

Świetna lektura na drogę do pracy komunikacją miejską. :) Czyta się szybko, a tematy całkiem ciekawe (świątynie, demony, chryzantemy czy tofu). Wszystkie teksty są napisane w języku angielskim i japońskim - w tych ostatnich brakuje mi furigany, bo większość kanji jest dla mnie zagadką. :) Teksty ozdobione są uroczymi rysuneczkami.


Seria wydawana jest przez NHK, czyli japońskiego nadawce publicznego radia i telewizji (dlatego na końcu każdej książeczki mamy między innymi program telewizyjny :)).

Więcej informacji tutaj. Gdyby ktoś miał okazję, to polecam do Trad Japan zajrzeć. :)

7 komentarzy:

 1. A tak, coś mi wiadomo na temat... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z chęcią jeszcze coś pożyczę. :)

   Usuń
  2. ja mam całą kolekcję różnych rzeczy, więc jak coś chcesz, to przyjdź do nas - zapraszam na herbatkę :D

   Usuń
  3. A dziękuję - jak tylko znajdę chwilę, to skorzystam z zaproszenia. :)

   Usuń
 2. A na jakim poziomie zaawansowania z japońskiego trzeba być, aby to czytać? Tak mniej więcej ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm, ciężkie pytanie, ale myślę, że trzeba być co najmniej na poziomie średniozaawansowanym. Jak wspomniałam w poście najwięcej problemów stwarzają kanji, ich czytanie, bo nie ma furigany - dlatego po kilku próbach przerzuciłam się na angielski. Do każdego tekstu dołączony jest mini słowniczek, który objaśnia znaczenie krzaczków, ale nie podaje już ich czytania...

   Usuń