sobota, 29 września 2012

Tokio w Voyage.


"Tokio nie istnieje. Miasto, do którego podróżują turyści, to złudzenie utkane z wyobrażeń. Obok jest też Tokio prawdziwe; znajduje się w tym samym miejscu, nosi taką sama nazwę, ale pozostaje w ukryciu - wymyka się definicjom, chowa za jedną, drugą lub dziesiątą maską."


W najnowszym wydaniu miesięcznika Voyage artykuł o Tokio. Okładka mnie zachwyciła, zdjęcia w środku już mniej, ale i tak dawno nie wdziałam tak dobrych w magazynie, w którym pisano by o Japonii. Sam artykuł całkiem fajnie napisany, troszeczkę w innym stylu niż dziesiątki podobnych już dawno napisanych o Tokio. I wszystko byłoby super, gdyby znowu, mimo że w ładnej formie, nie podawano tych samych informacji, ciekawostek, co gdzie indziej. Ja wiem, że Tokio (=Japonia), jest inne, fascynujące, odległe od tego, co znamy i czego doświadczamy na co dzień etc., ale czasami mam wrażenie, że piszący o tym mieście dostrzegają tylko jego egzotyczną neonową twarz. A nie dostrzegają, że w Tokio żyją ludzie, którzy zmagają się z codziennością tak, jak my. Kupują mleko, chodzą na pocztę i wyprowadzają swoje psy. O takim Tokio z chęcią bym też poczytała. :)


(Cyt. za: Joanna i Piotr Tyczyńscy, Kod dostępu, [w:] Voyage nr 10/2012, s. 28.)

2 komentarze:

 1. Witam!
  Wybieram się do Japonii na 2 tygodnie. Chciałabym spytać, ile pieniędzy wziąć ze sobą, jeśli mam opłacony nocleg i wyżywienie? Chodzi mi o minimalną kwotę jaka wystarczyłaby na niezbyt drogie zwiedzanie, parę lokalnych specjałów itp.
  Bardzo proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. To jest bardzo trudne pytanie i szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. :) Wszystko zależy, czy chcemy się przemieszczać do innych miast, jeść także na mieście i przywieźć sobie kilka rzeczy. Osobiście na 2 tygodnie przeznaczyłabym jakieś 3-4 tysiące złotych. Ale to moje wyliczenia - wiem, na co bym je wydała. :) Jeśli chodzi o zwiedzanie, niemal każdy obiekt ma stronę internetową, na której można sprawdzić ceny biletów. Polecam również stronę Japan Guide (http://www.japan-guide.com/). Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu.

   Usuń