wtorek, 17 czerwca 2014

Piękna i bokser


There’s a lot of suffering involved in being an artist. The film is a poetic reminder that the most authentic art comes out of a fierce struggle with the process of life itself.”

Dokument o parze japońskich artystów mieszkających w Nowym Jorku. O ich relacji, trudnej miłości, pracy artystycznej, ale również o rodzinie, poświęceniu i wyborach. Ushio Shinohara do osób łatwych nie należy. Nie należał nigdy. Porywczy, samolubny, artysta. Mimo to zdobył serce swojego przeciwieństwa - łagodnej artystycznej duszy Noriko. Ich historia ma już 40 lat i nadal się toczy. Nie jest to jednak miłość łatwa.

Dokument śledzi ich życie w momencie, gdy przygotowują się do pierwszej wspólnej wystawy. Jako artyści są całkowicie różni. Ushio to przedstawiciel neo-dadaizmu, a do najbardziej znanych jego prac należą rzeźby przedstawiające motocykle oraz tzw. "bokserskie obrazy" powstające poprzez uderzanie rękawicami bokserskimi z farbą w płótno. Z kolei Noriko tworzy historie miękką kreską, których bohaterami są Cutie i Bullie odzwierciedlające ich samych.  

Oglądałam ten film w oryginale, gdzie większość słów pada po japońsku, mimo to wraz z obrazami udało mi się zrozumieć przekaz. Tak myślę. :)Zajrzyjcie również tutaj i tutaj. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz