poniedziałek, 18 marca 2013

Kōkoen

Tuż obok zamku Himeji-jō, do którego przyjeżdżają tłumy turystów, znajduje się Kōkoen (好古園), przepiękne ogrody, w których można ukoić ciało i duszę podczas upalnego japońskiego lata. Trafiliśmy tam po trudach zwiedzania zamku. I zostaliśmy na dłuższą chwilę.


Ogrody zostały otwarte dla zwiedzających całkiem niedawno, bo w 1992 roku. Na terenie Kōkoen znajduje się aż dziewięć odrębnych ogrodów w stylu z epoki Edo, między innymi ogród bambusowy, kwiatowy, a także herbaciany. W tym ostatnim można za 500 jenów napić się zielonej herbaty serwowanej przez starsze panie zajmujące się tym od lat.

 
 

Po ogrodach można się przechadzać godzinami, kontemplować przyrodę, podziwiać wielobarwne karpie, usiąść na werandzie nad wodą albo odkrywać nowe zakątki Kōkoen.


To cudowne i wolne od zgiełku miasta miejsce. Musi tam być pięknie o każdej porze roku...

Informacje praktyczne.

Website: http://www.himeji-machishin.jp/ryokka/kokoen/
Czynne: codziennie od 9:00-18:00 poza 29 i 30 grudnia
Wstęp: 300 jenów  
Dojazd: Ze stacji Himeji można przejść do ogrodów w ok. 20 minut. Kōkoen znajduje się tuż obok zamku Himeji, na zachód od głównej bramy zamku. Można skorzystać także z autobusu (Loop Bus), który zawiezie nad pod zamek w 5 minut za jedyne 100 jenów.
Mapa: http://www.gojapango.com/travel/japan_poi_map.php?poi_id=822


2 komentarze: