niedziela, 27 stycznia 2013

Samuraje

Nie ma to, jak iść do sklepu, żeby oglądać lodówki, a wyjść z książką. O samurajach. Asortyment marketów w naszym kraju nie przestaje mnie zadziwiać. :)


Sięgnęłam po tę książkę jedynie z zamiarem jej przejrzenia, a nie kupna - samuraje nigdy jakoś mnie aż tak nie fascynowali, abym kupowała książki na ten temat. Ale gdy tylko otworzyłam i zerknęłam na pierwsze strony, wiedziałam, że już tej książki nie odłożę na półkę. Jest to świetna publikacja dla osób nie tylko interesujących się samurajami, ale także japońskim strojem - a do tych się zaliczam. :) Na rozkładówkach mamy zdjęcie np. samuraja rozbójnika albo kobiety w letniej odzieży, a obok szczegółowy opis wraz z rysunkiem i oznaczeniem każdej części ubioru. A dlaczego w książce o samurajach pojawiają się stroje kobiece? Ponieważ książka poświęcona jest samurajom a także członkom ich klasy.


Wśród pięćdziesięciu opisanych strojów są tak interesujące jak np. samuraja chrześcijanina, mnicha-wojownika czy strażaka. Książka została napisana przez znawcę tematu, doktora Mitsuo Kure, który pracował także przy jednej z "holyłódzkich" produkcji o samurajach. Polecam!

4 komentarze:

 1. już myślałam, że może w biedronce kupiłaś!ale w biedronce nie sprzedają lodówek..książka wydaje się być ciekawa, tlyko gdzie ją dostać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się udało na nią trafić w Media Markcie. Ale pewnie i gdzieś w sieci można ją kupić. :) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Dzięki! Chyba sobie kupię :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, naprawdę świetna książka. :)

   Usuń