niedziela, 2 grudnia 2012

Butoh we Wrocławiu.


Już za kilka dni będzie można podziwiać japoński teatr butoh. Instytut Grotowskiego zaprasza na spektakl Daisuke Yoshimoto, jednego z najważniejszych i najwybitniejszych tancerzy butoh, Kiokatabira ciała 7 i 8 grudnia. A 9 grudnia zaprezentują się Kei Ishikawa i Ritsuko Takahashi.

Od 3 grudnia będzie można oglądać również wystawę zdjęć autorstwa Tetsui Saito dokumentującą pracę Dausike Yoshimoto. Fotografie wykonano w Polsce i Japonii podczas warsztatów i spektakli. Wystawa czynna do 20 grudnia w Café THEA.

To będzie moje drugie podejście do oglądania butoh na żywo. Jest to dla mnie sztuka dosyć trudna w odbiorze i nie zawsze jestem w stanie się jej przyglądać. Zobaczymy, jak będzie tym razem.

Więcej informacji tutaj i tutaj. Polecam!

(Zdj. Karolina Bieszczad-Roley)

8 komentarzy:

 1. Świetny blog, dodaje do ulubionych. Pozdrawiam i czekam na kolejne posty.

  OdpowiedzUsuń
 2. na wystawę się wybieram, na jeden ze spektakli też chętnie pójdę, gdyż o butoh się uczyłam i oglądałam jedynie na kasetach VHS ;), więc warto byłoby zobaczyć na żywo:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to może się spotkamy. :) Pozdrawiam

   Usuń
 3. Butoh jest az przerażający czasami. Dziwaczny jednak ciekawy. Nigdy wczesniej o tym nie słyszałam. Japonia zawsze kryje cos nowego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze jak myślę o butoh i oglądam butoh targają mną sprzeczne emocje. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy butoh lubię, czy nie. Butoh wykracza poza takie pojmowanie sztuki. Tak myślę. :)

   Usuń
 4. Poszliśmy dzisiaj z Robaczkiem, w celach poznawczych. Bardzo interesujące doświadczenie, dające dużo do myślenia, ale też bardzo trudne i nie należące do najprzyjemniejszych. Dziękuję bardzo za polecenie, pewnie będziemy jeszcze kiedyś butoh chcieli obejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie butoh jest trudne w odbiorze - jest tak inne, że czasami ciężko zaakceptować to, co się widzi na scenie. Butoh muszę sobie dawkować. :)

   Usuń