wtorek, 9 czerwca 2009

sakuran

Świat kurtyzan, uciech i rozrywek wszelakich. W to barwne, ale i okrutne miejsce, wbrew swej woli zostaje wrzucona mała dziewczynka, która już niedługo zawładnie sercami wielu mężczyzn jako oiran, czyli najwyższa rangą kurtyzana. Na początku była manga stworzona przez Moyoco Anno. Do poczytania tutaj.


A następnie powstał film. Urzekający kolorami i strojami. Główną rolę gra Anna Tsuchiya - piosenkarka, modelka i aktorka (japońskie gwiazdy, jak powszechnie wiadomo, zwykle zajmują się wszystkim). :)Sama fabuła nie jest może porywająca, ale sceneria, jak najbardziej. Dodać do tego muzykę momentami rockową i otrzymujemy niezły misz-masz tradycji w popkulturowej oprawie. :) Polecam!

2 komentarze:

  1. buziaki od fanki;)
    a film to chyba tylko z netu? bo w kinie jakoś nie widze;)a i chciałam ci polecić fajny film, którego akcja toczy sie w klasztorze zen w Japonii- polski tytuł brzmi niestety "Zbawienie dla każdego" i nie mam pojęcia o oryginalnym.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety, moja Droga Fanko ;), masz rację - film nie-do-dostania w Polsce... Mnie się udało go zobaczyć. Mogę nawet pożyczyć. ;) Idę poszukać zbawienia dla każdego... :)

    OdpowiedzUsuń