niedziela, 7 czerwca 2009

dzikie koty z iriomote

"Jest wiele miejsc na świecie, których nazwy nikomu nic nie mówią. Przypuszczalnie duża część z nich wcale nie zasługuje na to, aby ktokolwiek coś o nich wiedział. Ale istnieje przecież ta druga część, która z jakiś banalnych powodów nadal zalicza się do tej kategorii, choć nie powinna. Do niej należą te obszary, które są warte poznania, ale zabrakło kogoś, kto mógłby i zechciał o nich wszystkim opowiedzieć. Iriomote to właśnie jedna z takich nazw."

Od razu zaznaczam, iż książka w głównej mierze opowiada o kotach. Dziko żyjących kotach z małej wyspy Iriomote. Jest też sporo informacji o przyrodzie w ogóle i klimacie wyspy - szczególnie niektóre informacje na temat tamtejszej fauny mogą być dość istotne dla osób wybierających się na Iriomote. :)


Więcej o książce na stronie wydawnictwa.

Jednakże jest i inna strona książki, nieco etnograficzna, w której autor opisuje miejscowe obrzędy, tradycje. Jedna stópką wchodzimy w codzienne i niecodzienne życie mieszkańców Iriomote. Warto liznąć temat. :) Całość okraszona zdjęciami. W tym i cennych kotów. :)

(cyt. za: Krzysztof Schmidt, Nozomi Nakanishi, Iriomote - wyspa dzikich kotów, Poznań 2008, s.9.)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz