wtorek, 22 października 2013

Edo-Tokyo Museum


Jakiś czas temu odgrzebałam zdjęcia, notatki, suweniry z mojego pierwszego pobytu w Japonii. Skutkiem tego był wpis o Muzeum Studia Ghibli, a dziś o kolejnym interesującym miejscu - Edo-Tokyo Museum. Bryła tego powstałego w 1993 roku budynku rzuca się w oczy. Muzeum znajduje się tuz przy stacji i trudno go nie zauważyć. To nowoczesny budynek, do którego prowadzą zewnętrzne schody ruchome.


Muzeum przenosi nas w świat czasów epoki Edo (1603-1868). Możemy podejrzeć codzienne życie mieszkańców Edo - gdzie spali, co jedli, co kupowali i sprzedawali, jakim czynnościom się oddawali. Możemy zjarzeć do wnętrza japońskiego domu, warsztatów rzemieślników czy sklepików oferujących np. drzeworyty. W budynku znajduje się nawet naturalnej wielkości replika słynnego Nihonbashi.
 Podejrzeć można również świat rozrywek. W muzeum podziwiać można pięknie dekorowane wozy paradne używane podczas festiwali czy zajrzeć do Nakamurazy, teatru kabuki. Warto zaznaczyć, że w muzeum działa scena teatralna, gdzie w każdy weekend można podziwiać między innymi rakugo.


W muzeum znajduje się również sporo makiet, bardzo szczegółowych, z dokładnym odwzorowaniem budynków i ludzi. Można spędzić sporo czasu na ich oglądaniu.


Edo-Tokyo Museum to fantastyczne miejsce, jeśli chcemy przyjrzeć się bliżej ówczesnemu miastu i jego mieszkańcom. A nawet nieco dotknąć tamtego świata - w muzeum mamy możliwość ubrać yukaty, posiedzieć w lektyce czy zrobić sobie zdjęcie na bicyklu. :)

Informacje praktyczne.

Website: http://www.edo-tokyo-museum.or.jp/english/index.html
Czynne: codziennie poza poniedziałkami od 9:30 do 17:30 (w soboty do 19:30)
Wstęp: 600 jenów
Dojazd: z centrum Tokio należy dojechać linią Chūō-Sōbu do stacji Ryōgoku, muzeum znajduje się 5 minut od stacji
Mapa: http://www.edo-tokyo-museum.or.jp/english/access/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz