piątek, 3 czerwca 2011

The Year In Kimono

Jak tylko natrafiłam na informację o tym projekcie (w Metropolis Magazine), pozazdrościłam, że nie wpadłam na ten pomysł pierwsza. Aczkolwiek po chwili zastanowienia dotarło do mnie, że na dzień dzisiejszy byłyłby on raczej trudny do zrealizowania, żeby nie powiedzieć, że niemożliwy. :)


Kelly Burton, zwolenniczka ruchu slow i miłośniczka mody, postanowiła przez rok nosić kimona, pożyczyć i przymierzyć jak największą ich ilość. Pomysł cudowny, a i zaskakujący, dla niej samej także, gdyż nigdy wcześniej nie miała na sobie kimona. Mimo to podjęła wyzwanie, zapisała się na kurs z kitsuke (w szkole Hakubi, która jest moim małym marzeniem) i po pięciu miesiącach trwania projektu ma rozległą wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną. Ubranie się w kimono samemu w dwadzieścia minut robi na mnie wrażenie. :)

Projekt można śledzić na blogu pomysłodawczyni. Wpisy są dwujęzyczne - po angielsku i japońsku, więc jest to kolejna możliwość sprawdzenia się językowo. :) Polecam!

3 komentarze:

  1. Wystarczy trochę filmików instruktarzowych na YT i samodzielnych prób ubioru i 20 minut jest jak najbardziej do osiągnięcia ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ćwiczenie czyni mistrza, jak mówią niektórzy. :)

    OdpowiedzUsuń