piątek, 17 czerwca 2011

games.

Czasami trzeba złapać chwilę oddechu i po prostu się zrelaksować. :) W internecie znajdziemy mnóstwo gier, a część z nich nawiązuje do kultury japońskiej. Niektóre są banalne i nudne, niektóre zajmą naszą uwagę na chwilę, a kilka moze nas zainteresować. Oto wybrane przeze mnie przykłady. Let's play! :)

Na pierwszy ogień prosta gra, która sprawdza naszą wiedzę (bardzo podstawową) o wizycie w japońskim domu. Tradycyjnym, dodajmy, żeby nie było nieporozumień. :) Można zagrać tutaj.


Potem jest już nieco trudniej. Za to w pięknych okolicznościach przyrody na terenie chramu shintoistycznego. :) Można zagrać tutaj.


Możemy też spróbować zagrać na japońskich bębnach taiko. Tutaj.


A następnie wybrać kimono i dodatki do niego. Tutaj. Trochę żałuję, że akurat ta gra jest dość uboga, może znajdę kiedyś jeszcze jakąś inną.


A na koniec coś bardziej ambitnego, czyli tworzenie wizytówki po japońsku. :) Na stronie Erin's challenge jest kilka dość ciekawych gier, między innymi także przygotowywanie obentō, pisanie sms-ów na japońskiej komórce czy tworzenie origami i kaligrafii. Polecam!

2 komentarze:

  1. Myślę, że takie proste gry a jednak mogą czegoś nauczyć, chociaż w minimalnym stopniu. I nie chodzi mi tu o naukę młodszych, bo to podstawa, ale o naukę ludzi 'początkujących' co do kultury japońskiej.
    Ostatnio natknęłam się na grę, ale nie była ona związana może tak bardzo z nauką, a co z rozrywką i była w stylu japońskim, muzyczka, grafika ect. Sushi cat czy też samuraj który zabija przeciwników.
    Podoba mi się ten blog, prowadzony z lekkością. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo i zachęcam do dalszego zaglądania. :)

    OdpowiedzUsuń