wtorek, 8 marca 2011

niedoskonałości.


"Ben Tanaka, jak samo nazwisko wskazuje, jest Amerykaniniem japońskiego pochodzenia. Mieszka ze swoją dziewczyną Miko, prowadzi lokalne kino. Jest zagubiony, sfrustrowany, nie odnajduje się w związku, cierpi (choć się nie przyznaje) na kompleksy spowodowane swą rasą. Swe frustracje raźno przekłada na innych, spośród jego znajomych jedynie wesoła i rubaszna lesbijka Alice (z kolei pochodzenia koreańskiego) zdaje się tym nie przyjmować. Dla Miko i innych dziewczyn – performerki Autumn, biseksualnej studentki Sashy – kontakt na dłuższą metę z Benem bywa irytujący."

Polecam kolejny komiks. :) Tym razem autor Adrian Tomine jest japońskiego pochodzenia, a w Niedoskonałościach porusza między innymi problem my (Azjaci) kontra oni ("Biali"), który niezmiennie mnie interesuje. :) A chmurki wypełnione nie tłumaczonymi dialogami koreańskimi i japońskimi dodają całości smaczku. ;) Więcej na stronie wydawnictwa.

2 komentarze:

  1. Postaram się zapamiętać to nazwisko:)

    A tak z innej beczki, wiesz, czego mi na Twoim blogu brakuje? Kategorii. Albo tagów. Etykiet. Jakkolwiek by to zwał, gdy szukam konkretnych rzeczy z archiwum, np. recenzji książek albo przepisów, muszę za każdym razem przedzierać się przez to archiwum, miesiąc po miesiącu. Nie dałoby się czegoś z tym zrobić, ułatwić nieco poruszanie się po blogu? [uśmiecha się ślicznie, prosząco niemal ^^]

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę o takiej "pomocne dłoni' na blogu już od jakiegoś czasu. W związku z tym jednak, że są plany przeniesienia tego całego dorobku na nową stronę, to na razie się wstrzymuję. Cierpliwości. :)

    OdpowiedzUsuń